اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا

ثبت ورود

Login

Username
Password
Remember Me
Forgot your password?
Forgot your username?

ثبت

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
طراحی سایت
جمعه 3 خرداد 1398.
امروز:
الجمعة 20 رمضان 1440.
May 24 2019.

چگونه تعداد روزهاي سفر عمره را محاسبه كنيم؟

 

 

 

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني حج، با ورود سرپرست حجاج ايراني به مكه مكرمه و ديدار او با زائران در هتل‌ها، مسجدالحرام و در حاشيه برنامه‌هاي بعثه، برخي از زائران از كوتاه بودن مدت سفرشان انتقاد مي‌كردند. اين انتقادها گاهي به بخش نظارت و بازرسي بعثه مقام معظم رهبري در مكه مكرمه نيز منعكس مي‌شود. اين دسته از زائران معتقدند كه مدت سفرشان كم‌تر از ۱۰ روز كامل است.
بر اساس آنچه در قرارداد زائر با كاروان‌ها و يا آژانس‌هاي زيارتي آمده است، هر زائر بايد ۲۴۰ ساعت مثبت و يا منفي ۱۲ ساعت، مهمان جمهوري اسلامي باشد كه اين زمان از لحظه پرواز هواپيما از ايستگاه پروازي مبدأ (ايران) آغاز شده و تا لحظه بازگشت به كشور و فرود هواپيما در فرودگاه مقصد محاسبه مي‌شود. طبيعتاً زائري كه از كشور به مقصد جده پرواز مي‌كند، مدت پرواز، معطلي در فرودگاه جده به دليل بازرسي‌ها، عزيمت از جده به مدينه، اقامت در اين شهر، حركت به سمت مكه، اقامت در اين شهر، عزيمت به فرودگاه جده، انتظار براي پرواز به كشور و طول مدت حضور در هواپيما، مجموعه سفر او را تشكيل مي‌دهد و اين زائر، مهمان جمهوري اسلامي خواهد بود.
اين قرارداد را زائران سرزمين وحي، هنگام نام‌نويسي در كاروان‌ها امضاء مي‌كنند و طبق قرارداد به آنان در اين سفر خدمات‌رساني خواهد شد.
بنابراين، ممكن است مدت زمان سفر بين ۲۲۸ ساعت تا ۲۵۲ ساعت در نوسان باشد و محاسبه اين زمان از لحظه تحويل اتاق در مدينه منوره تا استرداد اتاق در مكه مكرمه، اشتباه است.

 

 

 

اوقات شرعی